Product replaces and is an alternative to the following:
SKUs: 700021, 700022, 700036H347, 700037H, 700037HA, 700037HA-4K, 700048, 700049, 700050, 700051-4K, WFC1-PS70-FCCT-H, WP42M120-340-CD, WP4L120-35N-CD, WP4L120-U5N-CD, WP4M60-35N-CD, 700003, 700018, 700029, 700032, 700051-SNC-WP-100WA1, WP5M-4060-W50-CD, WP5M-80100120-W50-CD
Model Numbers: WP50W34V50KYCY, WP75W34V50KYCY, AAWP62W347V5KA, AAWP62W347V4KA, AAWP120W347V4KA, SNC-WP-100WA1, WP5M-4060-W50-CD, WP5M-80100120-W50-CD
| Rated Voltage (V) | 120-347V |
| Rated Wattage (W) | 50/60/80/100W |
| Power Factor | >0.90 |
| Luminous Flux (LM) | 7100/8520/11360/ 14200LM |
| Color Temperature | 3000/4000/5000K |
| Color Rendering Index ( Ra) | >80 |
| Beam Angle | 90° |
| Lamp Efficacy (LM/W) | 142LM/W |
| Certifications | cULs, DLC, IP65 |
| Dimensions (mm) | 10.8”x10.2”x9.9” |