Product replaces and is an alternative to the following:
SKUs: 700032, 700037H, 700037HA, 700037HA-4K, WP4M60-35N-CD, WP5M-4060-W50-CD
Model Numbers: WP75W34V50KYCY, AAWP62W347V5KA, AAWP62W347V4KA, WP5M-4060-W50-CD
| Rated Voltage (V) | 347V |
| Rated Wattage (W) | 60W |
| Frequency ( Hz) | 50/60 Hz |
| Rated Input Current (mA) | 700mA Max |
| Power Factor | >0.90 |
| Luminous Flux (LM) | 6,771.74LM |
| Color Temperature | Cool Light 4000K |
| Color Rendering Index ( Ra) | >75 |
| Beam Angle | 90D |
| Lamp Efficacy (LM/W) | 109.75LM/W |
| Rated Lamp Lifetime (h) | 50,000 |
| Dimming | N |
| Dimension (mm) | 361*377*332 |
| IP Rating | 65 |
| Operating Temperature | -40 to 55°C |
| Housing Material | Aluminum |
| Certificate | UL, CUL, DLC, Rohs |