Product replaces and is an alternative to the following:
SKUs: 700021, 700036A-4K, 700036H347, 700036H347A, 700036H347A-4K, 700003, 707015, FXWP45/57K, TCPWPNU4550KBRZPC, WP4M45-U4N-CD
Model Numbers: AAWP40W110V4KA, WP50W34V50KYCY, AAWP40W347V5KA, AAWP40W347V4KA
| Rated Voltage (V) | 120-347V |
| Rated Wattage (W) | 40W |
| Frequency ( Hz) | 50/60 Hz |
| Rated Input Current (mA) | 450mA Max |
| Power Factor | >0.86 |
| Luminous Flux (LM) | 5482LM |
| Color Temperature | 5000K |
| Color Rendering Index ( Ra) | >73 |
| Beam Angle | 90D |
| Lamp Efficacy (LM/W) | 111.17LM/W |
| Rated Lamp Lifetime (h) | 50,000 |
| Dimming | N |
| Dimension (mm) | 361*377*332 |
| IP Rating | 65 |
| Operating Temperature | -40 to 55°C |
| Housing Material | Aluminum |
| Certificate | UL, CUL, DLC, Rohs |