Product replaces and is an alternative to the following:
SKUs: 700012, 700016, 700021, 700036, 700036A, 700036A-4K, TCPWPNU4550KBRZPC, WP4M45-U4N-CD
Model Numbers: WP45W27V50KDC, AAWP40W110V5KA, AAWP40W110V4KA
| Rated Voltage (V) | 120-277V |
| Rated Wattage (W) | 30W |
| Power Factor | >0.90 |
| Luminous Flux (LM) | 2700LM |
| Color Temperature | 5000K |
| Color Rendering Index ( Ra) | >80 |
| Beam Angle | 140° |
| Lamp Efficacy (LM/W) | 100LM/W |
| Certifications | cULs, DLC, IP65 |
| Dimensions (mm) | 7.8×6.2×4.2″ |